Гідність, свобода, незалежність, суверенність, демократія, патріотизм, мужність, героїзм – усі ці поняття стали особливо близькі кожному українцю. Ми продовжуємо свою боротьбу й надалі за свободу і цілісність своєї території, і зараз Україні потрібні не лише слова і підтримка, а й відповідальні вчинки, реальний захист її існування як суверенної, незалежної держави. Хай береже нас усіх Господь! Слава Україні!
вівторок, 21 листопада 2023 р.
середа, 15 листопада 2023 р.
Для вас, батьки
Консультація для батьків: «Дбаємо про здоров'я!»
/протиепідемічні правила для дітей та батьків/
З настанням осінньо-зимового періоду підвищується рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Велику небезпеку ці захворювання становлять і для дітей, оскільки вони мають вкрай високий ризик розвитку ускладнень. Тому профілактика ГРВІ у дітей є однією з найбільш актуальних завдань для батьків.
Шановні батьки! Привчайте своїх дітей до того, що чіпати обличчя руками під час епідемії ГРВІ, особливо коронавірусної інфекції, не можна, причому незалежно від того, миті вони чи ні! Дитина повинна якомога частіше мити руки з милом, а там, де немає раковини, можна використовувати вологі серветки. Батьки, вам варто пам’ятати про те, що багато предметів, наприклад, гроші, можуть бути джерелом патогенних мікроорганізмів, а значить, після контакту з ними обов’язково потрібно мити руки.
Якщо у когось з членів сім'ї є нежить, кашель або чхання, то йому варто користуватися одноразовими носовими хустинками, засобами індивідуального захисту.
Також обов’язково навчіть дитину промивати ніс! Ця проста процедура вважається дуже дієвою, адже, якщо проводити її хоча б кілька разів на день, то збудники грипу та інших різновидів ГРВІ не зможуть утриматися в носовій порожнині. Для промивання необхідно набрати в долоні теплу воду і втягувати її повільно носом, але не глибоко, а потім висякатися. Після цього треба вмитися і прополоскати рот водою.
– Дієвою є також профілактика за допомогою регулярного прибирання. Науковці з'ясували, що віруси надзвичайно довго зберігають свою активність в приміщеннях з теплим, сухим і нерухомим повітрям. Зате вони практично миттєво руйнуються у вологому, холодному і рухомому повітрі. Найбільш сприятливою для дитини буде температура повітря в кімнаті близько 20 градусів і вологість у межах 50-70%. Опалювальні прилади досить сильно сушать повітря, тому взимку дуже важливо регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання. Щоб підтримувати нормальний рівень вологості, можна поставити в кімнаті акваріум і горщики з квітами, а також спеціальний зволожувач повітря. Включати додаткові обігрівачі не варто, якщо маляті холодно, краще його просто тепліше одягнути.
Під час епідемії гострих респіраторних вірусних інфекцій батьки повинні подбати про те, щоб дитина повноцінно харчувалась, висипалась і відпочивала.
Корисними є прогулянки на свіжому повітрі, а також відвідування басейну і зарядка. Добре допомагає і загартування, якщо у малюка немає до нього протипоказань.
Рекомендується прийом вітамінів, в першу чергу, А, С і групи В; продуктів, які мають великий вміст цих вітамінів /овочі, фрукти/. Потрібно їсти якомога більше продуктів, які містять білки; також кисломолочні продукти.
Ось ще декілька важливих порад. Бережіть ноги від переохолодження і вогкості! Якщо все ж ви промочили ноги, пропарте їх в гірчичній ванні (на 1 л води 2 ст. ложки порошку гірчиці), висушіть рушником і одягніть вовняні шкарпетки. Вранці і ввечері протирайте обличчя і полощіть рот і горло відваром подорожника або евкаліпта. Це захистить слизові оболонки і шкіру від осідання хвороботворних мікробів. Коли немає сильного вітру, одягніться тепліше і гуляйте, плавно вдихаючи і видихаючи повітря носом. Це допоможе зміцнити слизову носоглотки.
І на завершення хотілося б відзначити, що будь-яке вірусне захворювання перенесене «на ногах» може погано відбитися на здоров'ї дитини в майбутньому. У будь-якому випадку, при перших ознаках захворювання намагайтеся звернутися з дитиною до лікаря, здати всі необхідні аналізи і отримати рекомендації фахівця щодо стратегії лікування. Пам’ятайте про те, що будь яке самолікування може призвести до небажаних наслідків і ускладнень!
Бережіть себе і своїх близьких! Будьте здорові!
Граючись, навчаємось
УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ
тема: Правила безпеки на кухні.
мета: Вчити дітей дотримуватись правил безпечної поведінки в побуті. Виховувати уважність, обережність.
Граючись, навчаємось
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
тема: Пернаті друзі.
мета: Вчити дітей описувати птахів, використовуючи прийоми мнемотехніки. Активізувати словник дітей словами-назвами птахів. Розвивати у дітей зв’язне мовлення, мовне дихання.
вівторок, 14 листопада 2023 р.
Для вас, батьки
ПОРАДНИК: "ЯК ЧИТАТИ РАЗОМ З ДІТЬМИ?".
1. Коли читаєте з дітьми, пошукайте разом щось схоже між ними та героями книжки: риси характеру або ж якісь події, подібність між тим, що відбувається в книжці та у вашому житті.
2. Робіть прогнози. Запропонуйте дітям вгадати, що в книжці станеться далі.
3. Активуйте бекграунд. Проговоріть, що діти вже знають на тему, якій присвячено книжку.
4. Ставте запитання, коли читаєте. Пропонуйте дітям думати над тими чи тими проблемами.
5. Пройдіться книжкою. Порозглядайте її. Часом читання — це не читання кожного слова в лінійному порядку від першої до останньої літери, а приємна «прогулянка» ілюстраціями, деталями, вихопленими фрагментами.
6. Робіть певні висновки. Синтезуйте разом з дітьми інформацію, яку ви вже знаєте і яку прочитали.
7. Мисліть глибше, складніше. Діти направду можуть вас здивувати, якщо ви не заохочуєте поверхове розуміння тексту і теми, а формулюєте складніші запитання і тим самим розвиваєте в дітях критичне мислення.
8. Роздивіться разом з дітьми, як книжку зроблено. Поговоріть про те, як розміщено на сторінках малюнки та слова.
9. Поговоріть про ілюстрації. Використовуйте малюнки для гри, обговорення даної теми й проблематики. Спробуйте прочитати книжку лише за малюнками (якщо мова про книжку-картинку).
10. «Вмикайте» візуалізацію. Уявляйте те, про що читаєте, вмикайте фантазію. Це головний інструмент розуміння прочитаного. Якщо діти можуть уявити прочитане, вони це зрозуміли.
Музична скринька
МУЗИКА
тема: Пісня "Золотиста осінь".
Граючись, навчаємось
СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ
Дидактична гра "Правила дорожнього руху для маленьких пішоходів".
мета: Закріпити знання дітей про дотримання правил дорожнього руху. Виховувати у дітей обачність.
Граючись, навчаємось
ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Читання оповідання В. Сухомлинського "Куди поспішали мурашки?".
мета: Вчити дітей уважно слухати оповідання, відповідати на запитання за його змістом. Розвивати увагу, пам’ять, зв'язне мовлення. Виховувати у дітей інтерес до художнього слова.
понеділок, 13 листопада 2023 р.
Граючись, навчаємось
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Дикі птахи восени.
мета: Розширити знання дітей про особливості життя та поведінки диких птахів в осінній період. Виховувати у дітей пізнавальний інтерес до представників живої природи.
Фантазуємо, творимо
ХУДОЖНЯ ПРАЦЯ
Майстер-клас: "Гарбузики".
мета: Вчити дітей надавати «нове життя» старим речам: виготовляти іграшки-гарбузики. Сприяти розвитку у дітей творчих здібностей, фантазії. Викликати інтерес до процесу роботи.
пʼятниця, 10 листопада 2023 р.
Для вас, батьки
ПОРАДНИК: "ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЛЮБИТИ КНИГИ".
1. Використання аудіокниг.
Не можна недооцінювати аудіокниги, так як з їх допомогою діти вчаться не тільки читати, а й розмовляти з упевненістю і правильною інтонацією.
2. Батьки повинні стати прикладом для дитини.
Діти переймають поведінку дорослих. Якщо дитина виростає в оточенні книг, вона буде любити книги. Необхідно більше часу проводити з книгою, розповідати дитині, які враження залишилися від прочитання книги.
3. Створення атмосфери для читання.
Важливо облаштувати тихий, затишний куточок, в якому
будуть розташовані книги. Для цього не потрібно особливих витрат - два стільці і
натягнута мотузка та простирадло стануть прекрасною імітацією будиночка, який так люблять
діти.
4. Перенесення книг в реальне життя.
Якщо дитині подобається казка «Троє поросят», можна
організувати їй поїздку на ферму. Любить вивчати зірки - відвідати планетарій.
5. Святкування днів народження улюблених письменників.
Більшості знаменитих авторів в даний час більше ста
років. Дітям однозначно сподобається, що в сім'ї з'явиться ще хоч одне свято.
6. Читання книг з подальшим переглядом фільмів.
Необхідно вибрати твір, яке було екранізовано. Сьогодні
це зробити не важко. Прочитати кілька розділів разом з дитиною, потім
влаштувати сімейний вечір кіно. Це відмінний спосіб зацікавлення неохочого
читача.
7. Розміщення книг в різних місцях.
Немає необхідності тримати дитячі книги на полицях,
потрібно розкласти їх всюди. Нехай діти завжди мають доступ до книг.
8. Читання книг вголос.
9. Відвідування бібліотеки разом з дитиною.
Дитині завжди цікаво перебувати в новому, незвичному
місці, тому бібліотека стане прекрасним варіантом. Можна зареєструвати дитину у списку
читачів, що стане ще одним приводом для дитини почати читати книги.
10. Читання одних і тих же дитячих книг
З часом дитина стане помічати, що історія повторюється і
якщо книги з римами, то вона буде розпізнавати повторення і буде озвучувати текст
раніше, ніж його прочитають батьки.
11. Приготування з дитиною по книзі рецептів.
Нехай дитина вибере блюдо з книги і прочитає складові,
поки мама буде готувати продукти.
12. Створення клубу читачів.
Для цього буде потрібно запросити друга або подругу
дитини на зустріч, де вони разом будуть обговорювати прочитану раніше книгу.
13. Робота з текстом.
Необхідно ставити питання, запитувати, які персонажі
подобаються дитині, що, на її думку, відбудеться далі і як би вона вчинила в
аналогічній ситуації. Важливо навчити дитину розуміти зміст тексту.
14. Регулярне поповнення бібліотеки.
Будь-яка подія повинна супроводжувати новою книгою. У будинку з'явився цуценя
- подарувати дитині книгу про собак. Таким чином, у дитини залишаться спогади,
до яких вона завжди зможе повернутися перед сном.
15. Купівля дитині наголівного
ліхтарика.
Дитина отримає додатковий привід зробити процес читання перед сном більш
захоплюючим.
16. Придбання журналів.
Нові випуски журналів дають можливість зацікавити дитину в тому чи іншому напрямку. Можливо, вивчення улюбленого журналу стане прекрасним ритуалом для дитини.
17. Придбання книги в якості
подарунка.
Якщо дитина не знає, що подарувати другу на день народження, треба допомогти
їй з вибором книги. Крім того, попросити її підписати книгу, пояснити, чому ця
книга призначається саме йому.
Якщо читання є важливою частиною життя дорослих членів
сім'ї, дитина це вловлює і вбирає. Враження, отримані в дитинстві, залишаються
на все життя, і реалізуються дітьми вже у власній родині.
Фантазуємо, творимо
КОНСТРУКТИВНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Закладинка для книжки.
мета: Вчити дітей виготовляти закладинку для книги з паперу. Вчити дітей користуватись ножицями. Сприяти розвитку у дітей творчих здібностей, фантазії. Виховувати старанність, акуратність.
четвер, 9 листопада 2023 р.
Граючись, навчаємось
ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ
тема: Сімейка грибів.
мета: Вчити дітей малювати гриби за допомогою штампів /половинки картоплі різного розміру/. Закріпити техніку малювання кінчиком пензля та всім ворсом. Розвивати координацію рухів, дрібну моторику рук. Викликати інтерес до зображувальної діяльності.
Дивосвіт навколо нас!
ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ
тема: Милування красою природи: "Карнавал осінніх барв".
мета: Вчити
насолоджуватися красою природного довкілля восени. Розвивати у дітей здатність
помічати красу дерев, кущів, квітів.
середа, 8 листопада 2023 р.
Граючись, навчаємось
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
тема: Переказ української народної казки "Півник і двоє мишенят".
мета: Вчити
дітей переказувати казку «Півник і двоє мишенят», послідовно та виразно
передаючи зміст. Розвивати у дітей зв’язне мовлення, мовне дихання. Виховувати
працьовитість, бажання допомагати.
Граючись, навчаємось
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
Артикуляційна гімнастика "Кумедні тваринки".
Вона сприяє:
-формуванню у дитини правильної вимови звуків;
-виправленню наявних порушень звуквимови;
-виробленню чіткої дикції;
-успішному оволодінню іноземними мовами;
Граючись, навчаємось
УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ
тема: Книжечку гортайте, бережно читайте!
мета: Виховувати у дітей бережливе ставлення до книг.
вівторок, 7 листопада 2023 р.
Граючись, навчаємось
ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК
тема: Число і цифра 4.
мета: Ознайомити дітей з утворенням числа 4. Вправляти дітей у кількісній лічбі в межах чотирьох, вміння співвідносити кількість предметів з цифрами. Розвивати у дітей увагу, мислення. Виховувати у дітей інтерес до розумової діяльності.
Граючись, навчаємось
ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Вивчення вірша Г. Шевчук "Лісом осінь походила".
мета: Вчити дітей запам’ятовувати вірш за допомогою прийому мнемотехніки. Розвивати увагу, пам’ять. Виховувати у дітей інтерес до художнього слова.
понеділок, 6 листопада 2023 р.
Для вас, батьки
«Чомусики» - виховуємо разом».
ПОРАДНИК: "ЯК ВІДПОВІДАТИ НА ДИТЯЧІ ЗАПИТАННЯ?"
1. Ніколи не кажіть дитині: «Я тобі потім розповім».
Дитині цікаво почути відповідь саме зараз, тому що її щось здивувало або для неї незрозуміло.
2. Подивіться на світ очима дитини.
Адже вона багато чого ще не знає. І знань про навколишній світ у неї зовсім не багато.
3. Не соромтеся звертатися до енциклопедій, довідників, інтернету.
Багато батьків дуже вже не хочуть виглядати в очах дитини не занадто розумними. Але ж всього знати не може ніхто. «Давай пошукаємо відповідь разом в енциклопедії»…
4. Не «читайте» лекцій.
Тобто не пояснюйте все занадто складно й «зарозуміло». Коротке, яскраве пояснення надовго запам’ятається дитині й змусить його замислитися.
5. Намагайтеся супроводжувати пояснення ілюстраціями або експериментом.
Дитячий мозок краще сприймає зорові образи, на слух інформація засвоюється складніше.
6. Не відповідайте односкладно.
Одного-двох слів недостатньо. Дитина відразу відчує, що вам з нею не цікаво й ви не налаштовані з нею спілкуватися.
7. Не принижуйте дитину.
Не варто говорити: «Ти ще маленький, тобі це складно зрозуміти» або «Як же ти можеш цього не знати?». Малесенькому чомусику цілком дозволено чогось не знати або не вміти.
8. Відповідайте серйозно, але з гумором.
Діти дуже чутливі та вразливі. І реагувати навіть на найсмішніші або безглузді питання потрібно дуже серйозно. А от відповісти на запитання можна з гумором, так, щоб стало весело або смішно.
9. Говоріть мовою дитини.
Як це? Просто і зрозуміло, супроводжуючи свою розповідь яскравими простими прикладами.
10. Звертайтесь до фахівців.
Питання можна адресувати професіоналам своєї справи /якщо це необхідно чи можливо/.
Музична скринька
МУЗИКА
тема: Кольорові парасольки.
мета: Вчити дітей слухати пісню, визначати її характер. Розвивати у дітей музичний слух, музичний смак. Викликати інтерес до різних видів музичної діяльності.
Пісня «КОЛЬОРОВІ ПАРАСОЛЬКИ» музика та слова – В. та Л. Лисенко Текст: 1. Кап-кап-кап – дощик пройшов, Кришталевий дзвоник знайшов. І так гарно ним награвав, І до танцю нас закликав! Приспів: Парасольки, парасольки Тримаємо ми, Кольорові парасольки Чарівні такі! Парасольки, парасольки – Краплинки летять, Кольорові парасольки Нас захистять! 2. Кап-кап-кап – дощик з небес - Для малят стільки чудес! І так гарно він награвав, І до танцю нас закликав! Приспів. (2 рази)
Граючись, навчаємось
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Червона книга України.
мета: Ознайомити дітей з Червоною книгою України: призначенням книги; представниками рослин, тварин, занесених до неї. Формувати у дітей основи природо-доцільної поведінки.
пʼятниця, 3 листопада 2023 р.
Фантазуємо, творимо
ПЛАСТИЧНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Їжачок.
мета: Вчити дітей ліпити дику тварину, використовуючи пластилін та природний матеріал. Розвивати у дітей творчу уяву, дрібну моторику. Виховувати старанність.
Граючись, навчаємось
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
Дидактична гра "Тата, мами та дитинчата диких тварин".
мета: Активізувати словник дошкільнят словами-назвами тварин та їхніх дитинчат.
четвер, 2 листопада 2023 р.
Фантазуємо, творимо
ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ
тема: Ведмедик.
мета: Вчити дітей малювати ведмедика фарбами нетрадиційним способом. Сприяти розвитку у дошкільнят творчих здібностей. Викликати інтерес до зображувальної діяльності.
Дивосвіт навколо нас!
ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ
тема: Милування красою природи:"Краса калини: від квіточки до ягідки".
мета: Викликати у дітей бажання насолоджуватись та милуватись красою куща калини: цвітом куща калини навесні, зміною кольору ягід від весни до осені, барвами листя. Допомагати дітям осягати естетичну виразність природного довкілля.
середа, 1 листопада 2023 р.
Граючись, навчаємось
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
тема: Дикі тварини.
мета: Вчити дітей описувати тварин, використовуючи прийоми мнемотехніки. Вчити розповідати про тварин повними реченнями. Розвивати у дітей зв’язне мовлення, мовне дихання.