пʼятниця, 10 листопада 2023 р.

Для вас, батьки

 ПОРАДНИК: "ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЛЮБИТИ КНИГИ".  

1. Використання аудіокниг.

Не можна недооцінювати аудіокниги, так як з їх допомогою діти вчаться не тільки читати, а й розмовляти з упевненістю і правильною інтонацією.

2. Батьки повинні стати прикладом для дитини. 

Діти переймають поведінку дорослих. Якщо дитина виростає в оточенні книг, вона буде любити книги. Необхідно більше часу проводити з книгою, розповідати дитині, які враження залишилися від прочитання книги.

3. Створення атмосфери для читання.

Важливо облаштувати тихий, затишний куточок, в якому будуть розташовані книги. Для цього не потрібно особливих витрат - два стільці і натягнута мотузка та простирадло стануть прекрасною імітацією будиночка, який так люблять діти.

4. Перенесення книг в реальне життя.

Якщо дитині подобається казка «Троє поросят», можна організувати їй поїздку на ферму. Любить вивчати зірки - відвідати планетарій.

5. Святкування днів народження улюблених письменників.

Більшості знаменитих авторів в даний час більше ста років. Дітям однозначно сподобається, що в сім'ї з'явиться ще хоч одне свято.

6. Читання книг з подальшим переглядом фільмів.

Необхідно вибрати твір, яке було екранізовано. Сьогодні це зробити не важко. Прочитати кілька розділів разом з дитиною, потім влаштувати сімейний вечір кіно. Це відмінний спосіб зацікавлення неохочого читача.

7. Розміщення книг в різних місцях.

Немає необхідності тримати дитячі книги на полицях, потрібно розкласти їх всюди. Нехай діти завжди мають доступ до книг.

8. Читання книг вголос.

9. Відвідування бібліотеки разом з дитиною.

Дитині завжди цікаво перебувати в новому, незвичному місці, тому бібліотека стане прекрасним варіантом. Можна зареєструвати дитину у списку читачів, що стане ще одним приводом для дитини почати читати книги.

10. Читання одних і тих же дитячих книг

З часом дитина стане помічати, що історія повторюється і якщо книги з римами, то вона буде розпізнавати повторення і буде озвучувати текст раніше, ніж його прочитають батьки.

11. Приготування з дитиною по книзі рецептів.

Нехай дитина вибере блюдо з книги і прочитає складові, поки мама буде готувати продукти.

12. Створення клубу читачів.

Для цього буде потрібно запросити друга або подругу дитини на зустріч, де вони разом будуть обговорювати прочитану раніше книгу.

13. Робота з текстом.

Необхідно ставити питання, запитувати, які персонажі подобаються дитині, що, на її думку, відбудеться далі і як би вона вчинила в аналогічній ситуації. Важливо навчити дитину розуміти зміст тексту.

14. Регулярне поповнення бібліотеки.

Будь-яка подія повинна супроводжувати новою книгою. У будинку з'явився цуценя - подарувати дитині книгу про собак. Таким чином, у дитини залишаться спогади, до яких вона завжди зможе повернутися перед сном.

15. Купівля дитині наголівного ліхтарика.

Дитина отримає додатковий привід зробити процес читання перед сном більш захоплюючим.

16. Придбання журналів.

Нові випуски журналів дають можливість зацікавити дитину в тому чи іншому напрямку. Можливо, вивчення улюбленого журналу стане прекрасним ритуалом для дитини.

17. Придбання книги в якості подарунка.

Якщо дитина не знає, що подарувати другу на день народження, треба допомогти їй з вибором книги. Крім того, попросити її підписати книгу, пояснити, чому ця книга призначається саме йому.

     Дитяче читання –процес залучення дітей до літератури, метою якого є виховання любові до книги, вміння правильно і глибоко розуміти прочитану що в кінцевому результаті призводить до розвитку загальної культури.

       Якщо читання є важливою частиною життя дорослих членів сім'ї, дитина це вловлює і вбирає. Враження, отримані в дитинстві, залишаються на все життя, і реалізуються дітьми вже у власній родині.