пʼятниця, 31 березня 2023 р.

Для вас, батьки

 КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ:

Значення спільних з дитиною розваг

Думаєте, діти понад усе люблять цукерки? А ось і ні! Дітям найбільше подобаються веселощі й розваги! А найулюбленіші та найбільш пам’ятні для них ті моменти, коли у процесі пізнання світу та нових відкриттів їх супроводжують батьки. 
Через гру дитина має змогу безпечно пережити ті ситуації, які є для неї важкими, неприємними або незрозумілими. Крім того, розвага надає багато ідей для вирішення проблем, які в подальшому можна застосувати в житті. Це сфера, в якій можна тренуватись виробляти соціальну поведінку, принципи співпраці з оточуючими. 

Забава (розвага, гра) – це ще й покращення координації, фізичного розвитку та тренування концентрації уваги. У процесі веселощів формуються перші інтереси, а уважне спостереження, що супроводжує певну розвагу, дозволяє малятам зрозуміти світ і закони, що в ньому панують.

Для дитини присутність дорослого – це наявність гіда, який покаже, як можна погратися з екскаватором, або запропонує нові цікаві ідеї. На диво, буває так, що дитині, яка залишилась наодинці з масою привабливих іграшок, буває нудно й сумно. Цей парадокс показує, що спільні розваги є чимось дуже важливим, і тільки в супроводі одного з батьків дитина може отримати відчуття близькості, радості й почуття безпеки.

Весь шарм і чарівність розваг і веселощів полягають у тому, що тут не діють жодні заздалегідь установлені правила та сценарії, а принцип один: запорука хорошої забави – це насамперед задоволення, яке отримують від неї як діти, так і батьки.

Для забави ви можете використовувати різні ситуації, предмети та ідеї. Повірте, батьки можуть робити спільно з дітьми так багато цікавих речей і так по-різному проводити час, що без зусиль зможуть вибрати для себе заняття, що їм найбільше до душі. 

Забавою може бути спільне приготування їжі, навчання їзди на велосипеді, ліплення із пластиліну, виготовлення чогось разом з дітьми або малювання фарбами. Кожний з нас володіє такими вміннями, реалізація яких приносить йому задоволення, і, крім того, ви можете перетворити їх на чудові розваги. Коли ми почнемо пригадувати, може виявитися, що надихнути на веселощі нас можуть багато ситуацій з повсякденного життя. У пошуках натхнення можна сісти і проаналізувати, що б нам хотілось робити насправді – можливо, це буде малювання, аплікація, збирання пазлів, а може, щось зовсім інше?

Буває, що діти потребують просто присутності батьків, а не їх повної участі в іграх – діти почуваються в безпеці, коли під час розваги поруч з ними є людина, яка може відповісти на будь-яке запитання, похвалити побудовану оборонну споруду й підтримати дружньою розмовою.

Забаву можна розглядати як повернення до дитячої спонтанності, творчості та щирих і в той же час простих емоцій. Можна сказати, що це повернення до свого власного внутрішнього світу. Часто в потоці щоденних справ та обов'язків ми забуваємо про це, а наш зовнішній «панцир», витканий із соціальної поваги й авторитетності, лише наростає, власне, як і втома. Це може призвести до того, що важко буде відкласти у сторону «повсякденне життя» й поринути у вир веселих забав з дитиною.

Будь ласка, постарайтесь розбудити в собі власну внутрішню дитину, дозвольте собі хоча б на кілька миттєвостей вийти зі свого «панцира», щоби збагатити себе світом, повним радості, задоволення й близькості – світом забав і веселощів.



Маленькі працелюбчики

 тема: Ми - охайні діти.   /самообслуговування/.

* Продовжуємо формувати у дітей навички охайності під час вживання їжі:

-- Спокійно сидіти за столом під час вживання їжі; не ставити лікті на стіл.

-- Правильно користуватися столовими приборами (ложкою, виделкою, ножем).

-- Їсти охайно, самостійно та акуратно; брати потрохи, добре пережовувати їжу із закритим ротом.

-- Користуватися серветками (за потреби).

-- Виходити із-за столу тільки поївши; тихо підсувати стілець; дякувати за їжу.


Граючись. навчаємось

 "АФЛАТОТ"

тема: Я - Афлатун. Познайомимося.

* Знайомимо дітей з вогняною кулькою - Афлатуном, який прилетів із Космосу.

Афлатун у перекладі з арабської означає «дослідник» (той, хто мислить, досліджує, вивчає та діє).



Граючись, навчаємось

 ВАЛЕОЛОГІЯ                                   ОНЛАЙН - ЗАНЯТТЯ

тема: Усмішки здоров'ям сяють!

мета: Сприяти підтриманню у дітей позитивного настрою під час спілкування. Виховувати у малят комунікабельність.





четвер, 30 березня 2023 р.

Фантазуємо, творимо

 ПЛАСТИЧНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

тема: Підсніжник.

* Навчаємо дітей ліпити квітку підсніжника, використовуючи прийоми розкачування, скачування. обробка пальцями, з'єднування частин. Сприяємо розвитку творчих здібностей. Виховуємо самостійність.



Граючись, навчаємось

 ТЕАТРАЛЬНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

Театр картинок.   Казка В. Паронової "Як кошеня шукало маму".



Граючись, навчаємось

 СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ

тема: Театр. Віртуальна екскурсія.

* Розширюємо уявлення дітей про світ мистецтва. Викликаємо у малят інтерес до навколишнього світу.


середа, 29 березня 2023 р.

Дивосвіт навколо нас!

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

Розповідь-спостереження: "Проліски".




Граючись, навчаємось

 КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК

тема: Будиночок веселого язичка.

* Ознайомлюємо дітей з будовою мовного апарату /рот, язик, зуби, губи/. Розвиваємо у малят мовний апарат, мовне дихання.


                                    

З фізкультурою ми дружим

ФІЗКУЛЬТУРА

Ранкова зарядка "Вверх - вниз". 

* Сприяємо розвитку у дітей уваги, координації рухів.




вівторок, 28 березня 2023 р.

Граючись, навчаємось

ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

тема: "Веселка з кольорових льодяників".

- Чи можна створити веселку з кольорових льодяників чи цукерок? Цікаво?

Тоді спробуємо!...



Музична скринька

 МУЗИКА

тема: Музично-дидактична гра "Пташка - музикант".

           Слухання пісні "Щебетала пташечка".

* Продовжуємо знайомити дітей з музичними інструментами /барабан, сопілка, дзвіночок, металофон/. Викликаємо інтерес до прослуховування пісні. Сприяємо розвитку у малят музичного слуху, музичного смаку. 


 

Фантазуємо, творимо

ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ

тема: Чарівні квіти.       /штампування/. 

* Навчаємо дітей малювати квіти нетрадиційним способом /штампування/ за допомогою природних матеріалів. Розвиваємо вміння створювати відбитки капустяним корінчиком. Сприяємо розвитку у малят творчих здібностей. Викликаємо інтерес до малювання.



понеділок, 27 березня 2023 р.

Граючись, навчаємось

 УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ

тема: Безпека спілкування з безпритульними тваринами.

* Формуємо у малят навички безпечної поведінки при зустрічі з безпритульними тваринами на вулиці. Виховуємо у дітей чуйне, гуманне ставлення до тварин.



Граючись, навчаємось

 ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК

Дидактична гра "Весела мандрівка".

* Продовжуємо вчити дітей орієнтуватися в просторі, оперуючи поняттями "попереду", "позаду".



Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: Весняні явища в природі. Казка про березень.

* Продовжуємо вчити дітей помічати весняні зміни в природі. Викликаємо позитивний емоційний відгук на зміни в довкіллі.




пʼятниця, 24 березня 2023 р.

Для вас, батьки

 ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ:

"ІДЕЇ ДЛЯ СТВОРЕННЯ КУТОЧКА ТВОРЧОСТІ ДЛЯ ДІТЕЙ ВДОМА".

Творчий куточок, художній куточок... можна назвати по-різному. 

Мета: дати волю творчості дітям. Місце, де дозволено «забруднити руки» або бути безладним.  Творчий куточок для дітейде діти можуть читати свої книжки, малювати, грати на музичних інструментах або грати в типові дитячі рольові ігри (сім'я, магазин, перукарня тощо). 

Творчий куточок може бути як простим, так і зручним, маленьким або великим, трансформованим.

Які елементи необхідні у творчому куточку?

·       Стіл і кілька стільців. Незалежно від художньої діяльності, яку вони збираються розвивати, дуже важливо мати стіл і кілька стільців, щоб вони могли комфортно працювати та ділитися своїм простором.

·       Дошка або рулони паперу. Дошка (мольберт) з крейдою з одного боку та маркером з іншого ідеально підходить для найменших. Хоча вони також можуть отримати масу задоволення від рулону паперу, який дозволяє їм малювати на стіні.

·       Зберігання: Можна повісити стаканчики на стіну, щоб організувати кольорові олівці та фарби; використовувати стійки для журналів або картотеки, щоб організувати папери та зошити, або зробити ставку на візок, що дозволяє завжди мати весь матеріал під рукою, розкладений у різних лотках.

  

Необхідно подумати про фон, який обрамляє цей творчий куточок. Можна використати шпалери або картон, пофарбувати їх і приклеїти до стіни, або надрукувати цікаве зображення великого розміру.

Додайте в цей простір більше речей, з якими діти зможуть грати: іграшки, конструктор, настільно-друковані ігри тощо.

Зберігання: коли діти не грають, куток охайний (лотки, контейнери). Якщо лотки, коробки прозорі -  діти краще бачитимуть їхній вміст і вам не доведеться їх випорожнювати, щоб знайти те, що вони шукають.

Зміна іграшок: Сьогодні у дітей багато іграшок, тому інколи вони не знають, чим грати. Тут: менше означає більше. Доцільно запровадити систему ротації, можливо, кожні два тижні.

Сьогодні діти багато часу проводять у контакті з електронними екранами. Ми не можемо йти проти цієї реальності, але ми можемо надати їм інше середовище, яке дозволить їм вступати в контакт з іншими елементами, які стимулюють тіло в поєднанні з розумом. Тому - середовище з друкованими матеріалами: книги, дитячі журнали, газети, листівки.

Необхідно, щоб малюки контактували з друкованим матеріалом, тому що це чудовий спосіб спонукати їх до читання,  вдосконалювати мовлення, розвивати творче мислення. Зберігання: в лотках або кошиках. Матеріал можна міняти час від часу. Так дітям буде цікавіше.

Якщо говорити про полиці, то найкраще, коли вони знаходяться по зросту дітей, тобто низько. Тож діти самі можуть діставати та складати книги на свій смак.

Маленькі діти прагнуть писати і малювати на будь-якій поверхні. Ідея полягає не в тому, щоб вони псували стіни решти кімнати чи будинку, як іноді буває. Краще розташувати папір для малювання або написання вертикально, ніж горизонтально на стінах.

Творчий куточок для дітей Це має бути спокійне середовище, яке утримує їх від напруги чи тривоги, типові для сучасного світу, навіть світу дітей. Важливо, щоб місце було затишне, чисте і спокійне, що виховує самостійність і творчість дітей.  Заохочуйте дітей до облаштування творчого куточка. Це розвиває почуття причетності.

Ідеал - створити невеликий творчий куточок для дітей з меблями, що вимагають невеликих вкладень. Таким чином нам буде менше боляче, оскільки вони брудняться або пошкоджуються під час інтенсивного використання. Крім того, їх можна змінювати у міру того, як дитина росте та міняються її потреби чи смаки.

Важливо знати, що надання нашим дітям творчих куточків, незалежно від стилю, який ви виберете, дасть їм можливість вирішити, де вони хочуть бути, або що вони хочуть робити, розвивати різні навички, працюючи з тим, що там є. Це не завжди відбувається швидко. Не очікуйте, що діти одразу пограються в цьому куточку творчості, але вони точно будуть тут творити.





Маленькі працелюбчики

 тема: Догляд за кімнатними рослинами. 

/праця в природі/.

      Лієчку до рук візьму

                  І рослини всі поллю...

* Продовжуємо вчити дітей доглядати за кімнатними рослинами. Виховуємо інтерес до об'єктів живої природи. Заохочуємо малят до посильної праці.





Граючись, навчаємось

 ПРЕДМЕТНИЙ СВІТ

Дидактична гра "Що забув намалювати художник?"

* Розвиваємо у малят увагу, пам'ять, логічне мислення. Викликаємо інтерес до ігрової діяльності.



четвер, 23 березня 2023 р.

Дивосвіт навколо нас!

 ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ "ДИВОСВІТ"

тема: "Ой, весна-весняночко..." /мовленнєві перлинки/

            Слухання вірша "Йде весна - все оживає"

* Вчимо дітей бачити красу рідної природи навесні за допомогою художнього слова.


- Яка зараз пора року?

- Що відбувається з рослинами, тваринами, комахами навесні?

- Хто прокидається від зимового сну?

- Як світить сонечко навесні?

- Хто радіє весні?

Фантазуємо, творимо

 ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ

тема: Я малюю весну.


Для роботи приготуйте:
- аркуш білого паперу;
- гуашеві фарби /жовтого, зеленого, блакитного, коричневого кольорів/;
- пензлик, стаканчик з водою.

Граючись, навчаємось

 ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

тема: Читання твору Наталі Забіли "Олівець-малювець".




середа, 22 березня 2023 р.

Граючись, навчаємось

 КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК

ЧИСТОМОВКИ "ВЕСНА-КРАСНА".



На - на -на -- йшла весна-красна,

Ці - ці- ці -- у зеленій хустинці.

На - на -на -- несла весна-красна

Ці - ц і- ці -- у скринці гостинці.

 

 На - на - на -- люба веснонько-весна.

Ва - ва -ва -- починаються дива.

Ва - ва - ва -- раптово визирне трава.

Хи - хи хи -- прилетять до нас птахи.

 

Граючись, навчаємось

 КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК

тема: Маленькі митці.

* Розширити словник дітей словами:  художник, картина, дошка /мольберт/. Активізувати словник  іменниками /пензлик, фарби, олівці/; прикметниками /синій, жовтий, зелений, коричневий, червоний/. Розвивати артикуляційний апарат, мовне дихання.




З фізкультурою ми дружим

 ФІЗКУЛЬТУРА

тема: Повзання на четвереньках.

* Вчимо дітей повзати на четвереньках. Розвиваємо увагу, координацію рухів. Сприяємо зміцненню дитячого організму.




вівторок, 21 березня 2023 р.

Музична скринька

 МУЗИКА

тема: Слухання пісні "Намалюю я".

Спонукаємо діток до прослуховування пісні. Підтримуємо бажання відтворювати її разом з дорослими.  Викликаємо у малят інтерес до музичної діяльності.




Граючись, навчаємось

 ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК

тема: Орієнтування в просторі.

* Вправляємо дітей у розумінні просторових відношень: на,  під,  в,  над,  за,  високо-низько. Сприяємо розвитку уваги, пам'яті, мислення. Викликаємо у малят інтерес до розумової діяльності.




Граючись, навчаємось

 ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

тема: Слухання казки О. Зубер "Як звірята дощику раділи".




понеділок, 20 березня 2023 р.

Граючись, навчаємось

УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ

тема: Гострі та колючі предмети. 

* Продовжумо формувати у дітей навички безпечної поведінки. Виховуємо у малят бажання піклуватись про своє здоров'я.



Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: За сонцем хмаронька пливе.

* Продовжуємо знайомити дітей з об'єктами неживої природи /сонцем, хмарами/; особливостями дощу навесні /весняний дощ теплий, не тривалий, напуває землю вологою/.   Формуємо вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між станом погоди та об'єктами живої природи. Виховуємо у дітей свідоме ставлення до природи.




Фантазуємо, творимо

 КОНСТРУКТИВНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

тема: Сонечко світить у віконечко.


Для виконання роботи приготуйте:
- аркуш паперу блакитного /синього/ кольору;
- для сонця - великий жовтий круг; 
- для промінців - довгі вузькі смужки жовтого кольору /10-16 шт./, або маленькі круги жовтого кольору /10-20 шт./.
- клей, кольорові олівці, фломастери.

пʼятниця, 17 березня 2023 р.

Для вас, батьки

 КОНСУЛЬТАЦІЯ: "РОЛЬ СІМ'Ї У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ".

Роль сім’ї у вихованні дітей велика і відповідальна. Батьки є першими вихователями, які зміцнюють і загартовують організм дитини, розвивають її мову і мислення, волю і почуття, формують її інтереси, прагнення, смаки, здібності, виховують любов до знань, допитливість, спостережливість, працьовитість. 

Сім’я в доступних їй межах і формах здійснює розумове, моральне, естетичне і фізичне виховання дітей, дбає про їхній гармонійний розвиток.

Діти не вибирають собі батьків. Народжуючись, вони знаходяться в тій чи іншій сім’ї, через яку і починають свій шлях входження в соціальний світ. Перші враження, радісні і гіркі, здивування і зацікавленість, образи і розчарування, джерела майбутніх відносин з людьми – все виникає в сім’ї. В цю пору закладаються моральні цінності, проявляються індивідуальні особливості, формуються контури майбутньої різносторонньої або дисгармонійної особистості, відкритої людям або направленої тільки на себе. З сім’ї починається історія розвитку кожного з нас. Історія, яка потребує до себе уваги, бережливого ставлення з боку тих, хто може на неї впливати.

Діти уважно придивляються до поведінки батьків. Перші уявлення про справедливість, честь, обов’язок дитина дістає не стільки зі слів батьків, скільки з спостережень за їхніми вчинками. Тому поведінка батьків, їхня свідомість і відповідальність, життєве кредо і є головним фактором успішного виховання дітей. В сім’ї в процесі спілкування дітям передається світогляд батьків. Батьки щоденним особистим прикладом прививають дітям свої стереотипи свідомості і поведінки, до чого і зводиться суть всякого виховання. В "домашній школі" проходить підготовка до найважчої і складної професії на землі – матері і батька.

  Найголовніші умови успішного сімейного виховання:

·         сім’я – міцний і дружний колектив;

·         інтереси членів сім’ї перебувають у гармонійній єдності з інтересами суспільства;

·         повна сім’я – важлива умова успішного виховання дітей;

·         єдність вимог з боку батька і матері;

·         наявність у батьків почуття відповідальності за виховання дітей;

·         дотримання батьками норм і правил співжиття;

·         атмосфера взаємного довір’я, дружби, доброзичливості.

 



Маленькі працелюбчики

 тема: Одягаємось на прогулянку.  /самообслуговування/

* Продовжуємо навчати дітей дотримуватися послідовності під час одягання та роздягання. Формуємо навички самообслуговування.




Граючись, навчаємось

 СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ

тема: Моя родина - найкраща у світі!

* Викликаємо у малят любов та повагу до рідних людей, бажання допомагати, проводити час разом.




Граючись, навчаємось

СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ

тема: Маленькі помічники.

* Виховуємо у малят інтерес до посильної праці.



четвер, 16 березня 2023 р.

Граючись, навчаємось

 СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ

Дидактична гра "Що маму порадує, а що засмутить?"




Дивосвіт навколо нас!

 ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ "ДИВОСВІТ"

*** "Ой, весна-весняночко..."    /чарівні долоньки/  ***

тема: Підсніжники.

                                  -- Що за квіти чарівні: 

Ніжно-білі пелюстки,

Зеленесенькі листки,

З-під снігу виростають,

З весною всіх вітають?

                                  -- Це - підсніжники малі!

Квіти ці не станем рвати,

Будем їх оберігати!

Щоб милуватись ще довго красою, 

Створим картину весняну чудову!

                                                       / Алла Растопка /



Граючись, навчаємось

 ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

тема: Вивчення вірша К. Перелісної "Весна". /мнемотехніка/



середа, 15 березня 2023 р.

Для вас, батьки

 ПОРАДИ:

             "Основні правила артикуляційної гімнастики".

1.  Заняття має проводитися щоденно протягом 10 – 15 хвилин.

2.     Кожну вправу дитина має повторювати  5 – 10 разів.

3.     Наприкінці кожної вправи органи мовленнєвого апарату дитини мають повернутися у вихідне положення, а потім у стан спокою.

4.     Кожну вправу дитина має виконувати повільно, ритмічно й чітко.

5.     Під час роботи з дзеркалом потрібно слідкувати за тим, щоб у дитини працювали лише ті м’язи, які тренуються у даній вправі.

Шия й плечі мають бути не напруженими.

6.     Під час виконання вправи слід використовувати свою долоню й долоню дитини для імітації рухів язика.

7.     Гімнастика не повинна набридати дитині та спричиняти її перевтомлення. 

 


Дивосвіт навколо нас

ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

Розповідь-спостереження: "Підсніжники".


Граючись, навчаємось

 КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК

тема: Моя сім'я.



вівторок, 14 березня 2023 р.

Музична скринька

 МУЗИКА

тема: Музично-дидактична гра "Весело - сумно".

* Навчаємо дітей визначати настрій музики. Формуємо у малят навики слухання музичних творів. Розвиваємо увагу, музичний слух.



Граючись, навчаємось

 ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК

тема: Величина предметів.

* Продовжуємо вчити дітей порівнювати предмети за величиною. Розвиваємо увагу, пам'ять.



Граючиюсь, навчаємось

 КОНСТРУКТИВНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

тема: Скатертина.



Для виконання роботи необхідно приготувати:
- велику площинну форму для скатертини /кругла. квадратна, прямокутна - за бажанням/;
- готові форми квітів з кольорового паперу;
- клей, пензлик.

понеділок, 13 березня 2023 р.

Граючись, навчаємось

 УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ

тема: Чому потрібно мити руки з милом?



Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

Дидактична гра "Хто що їсть?" /домашні улюбленці/.



Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: Домашні улюбленці.

* Навчаємо дітей розрізняти та називати тварин, птахів, риб. Виховуємо у малят чуйне ставлення до домашніх улюбленців, бажання піклуватися про них.



пʼятниця, 10 березня 2023 р.

Для вас, батьки

 10 березня – День Державного Гімну України



Сьогодні, 10 березня, у нашій державі відзначають молоде, але дуже важливе свято – День Державного Гімну України.     Це свято було затверджене у 2021 році 7 грудня Кабінетом Міністрів України.

Саме 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Офіційно його музичну редакцію було прийнято Верховною Радою України 15 січня 1992 року.

Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну 15 січня 1992 року, а 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України» на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета та приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

У наш час Державний Гімн України співають, переховуючись у бомбосховищах, під час обстрілів, на передовій. Він є символом незламності українського народу. Сьогодні  Гімн України впізнають і шанують в усьому світі.

Саме так звучить душа українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації.