пʼятниця, 24 березня 2023 р.

Для вас, батьки

 ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ:

"ІДЕЇ ДЛЯ СТВОРЕННЯ КУТОЧКА ТВОРЧОСТІ ДЛЯ ДІТЕЙ ВДОМА".

Творчий куточок, художній куточок... можна назвати по-різному. 

Мета: дати волю творчості дітям. Місце, де дозволено «забруднити руки» або бути безладним.  Творчий куточок для дітейде діти можуть читати свої книжки, малювати, грати на музичних інструментах або грати в типові дитячі рольові ігри (сім'я, магазин, перукарня тощо). 

Творчий куточок може бути як простим, так і зручним, маленьким або великим, трансформованим.

Які елементи необхідні у творчому куточку?

·       Стіл і кілька стільців. Незалежно від художньої діяльності, яку вони збираються розвивати, дуже важливо мати стіл і кілька стільців, щоб вони могли комфортно працювати та ділитися своїм простором.

·       Дошка або рулони паперу. Дошка (мольберт) з крейдою з одного боку та маркером з іншого ідеально підходить для найменших. Хоча вони також можуть отримати масу задоволення від рулону паперу, який дозволяє їм малювати на стіні.

·       Зберігання: Можна повісити стаканчики на стіну, щоб організувати кольорові олівці та фарби; використовувати стійки для журналів або картотеки, щоб організувати папери та зошити, або зробити ставку на візок, що дозволяє завжди мати весь матеріал під рукою, розкладений у різних лотках.

  

Необхідно подумати про фон, який обрамляє цей творчий куточок. Можна використати шпалери або картон, пофарбувати їх і приклеїти до стіни, або надрукувати цікаве зображення великого розміру.

Додайте в цей простір більше речей, з якими діти зможуть грати: іграшки, конструктор, настільно-друковані ігри тощо.

Зберігання: коли діти не грають, куток охайний (лотки, контейнери). Якщо лотки, коробки прозорі -  діти краще бачитимуть їхній вміст і вам не доведеться їх випорожнювати, щоб знайти те, що вони шукають.

Зміна іграшок: Сьогодні у дітей багато іграшок, тому інколи вони не знають, чим грати. Тут: менше означає більше. Доцільно запровадити систему ротації, можливо, кожні два тижні.

Сьогодні діти багато часу проводять у контакті з електронними екранами. Ми не можемо йти проти цієї реальності, але ми можемо надати їм інше середовище, яке дозволить їм вступати в контакт з іншими елементами, які стимулюють тіло в поєднанні з розумом. Тому - середовище з друкованими матеріалами: книги, дитячі журнали, газети, листівки.

Необхідно, щоб малюки контактували з друкованим матеріалом, тому що це чудовий спосіб спонукати їх до читання,  вдосконалювати мовлення, розвивати творче мислення. Зберігання: в лотках або кошиках. Матеріал можна міняти час від часу. Так дітям буде цікавіше.

Якщо говорити про полиці, то найкраще, коли вони знаходяться по зросту дітей, тобто низько. Тож діти самі можуть діставати та складати книги на свій смак.

Маленькі діти прагнуть писати і малювати на будь-якій поверхні. Ідея полягає не в тому, щоб вони псували стіни решти кімнати чи будинку, як іноді буває. Краще розташувати папір для малювання або написання вертикально, ніж горизонтально на стінах.

Творчий куточок для дітей Це має бути спокійне середовище, яке утримує їх від напруги чи тривоги, типові для сучасного світу, навіть світу дітей. Важливо, щоб місце було затишне, чисте і спокійне, що виховує самостійність і творчість дітей.  Заохочуйте дітей до облаштування творчого куточка. Це розвиває почуття причетності.

Ідеал - створити невеликий творчий куточок для дітей з меблями, що вимагають невеликих вкладень. Таким чином нам буде менше боляче, оскільки вони брудняться або пошкоджуються під час інтенсивного використання. Крім того, їх можна змінювати у міру того, як дитина росте та міняються її потреби чи смаки.

Важливо знати, що надання нашим дітям творчих куточків, незалежно від стилю, який ви виберете, дасть їм можливість вирішити, де вони хочуть бути, або що вони хочуть робити, розвивати різні навички, працюючи з тим, що там є. Це не завжди відбувається швидко. Не очікуйте, що діти одразу пограються в цьому куточку творчості, але вони точно будуть тут творити.