КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
тема: Чистомовки для малят.
ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ "ДИВОСВІТ".
тема: Квітковий вернісаж.
мета: Вчити дітей милуватися та насолоджуватися красою весняних квітів. Викликати інтерес до природного довкілля.
ВАЛЕОЛОГІЯ
тема: Корисні звички для дітей.
мета: Формувати у дітей навички здорового способу життя. Викликати бажання дбати про своє здоров’я.
ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК
тема: Сонечко усіх вітає, а метелик гру розпочинає.
мета: Закріпити знання дітей про геометричні фігури /площинні, об’ємні/; вміння порівнювати предмети за величиною, вміння орієнтуватися в просторі. Розвивати пам’ять, увагу, мислення. Викликати інтерес до розумової діяльності.
УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ
тема: Правила перебування на сонці.
мета: Вчити дітей
дотримуватись правил перебування на сонці влітку. Виховувати бажання
піклуватись про своє здоров’я.
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Весну проводжаємо - літо зустрічаємо!
мета: Закріпити знання дітей про пору року - весну; весняні місяці.
САМОСТІЙНА ХУДОЖНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ
тема: Тепле літечко іде!
мета: Вчити дітей передавати свої емоції з настанням літа за допомогою засобів художньої виразності. Сприяти розвитку творчих здібностей дітей.
тема: Доглядаю за домашнім улюбленцем.
мета: Викликати у дітей бажання посильно допомагати дорослим у догляді за домашніми улюбленцями. Виховувати у дітей працьовитість, любов до тварин.
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
тема: Літо. Відпочинок влітку.
мета: Продовжувати вчити дітей будувати прості речення. Активізувати словник дітей прикметниками /літо: сонячне, спекотне, тепле, квітуче, різнобарвне, веселе, засушливе, урожайне/. Розвивати у дошкільнят зв'язне мовлення, мовне дихання, фонематичний слух.
МУЗИКА
тема: Музично-дидактична гра "Який настрій квіточки?".
мета: Вчити дітей визначати настрій музики /веселий, сумний/. Розвивати навички слухання музики. Виховувати інтерес до різних видів музичної діяльності.
ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Читання оповідання В. Сухомлинського "Щоб метелик не поколовся".
СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ
тема: Працьовиті руки завжди знайдуть діло.
мета: Закріпити знання дітей про працю людей в природі навесні /на городі, у саду/. Виховувати у дітей інтерес та повагу до праці дорослих.
ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ
тема: Кульбабки.
мета: Вчити дітей малювати квіти нетрадиційним способом. Сприяти розвитку творчих здібностей. Викликати інтерес до малювання.
ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК
тема: Орієнтування в часі /частини доби/. Порівняння за довжиною.
УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ
тема: Обережно: комахи!
мета: Вчити дітей дотримуватися правил безпечної поведінки з комахами. Виховувати у малят обачність.
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Комашки весело літають.
мета: Ознайомити дітей із комахами /бджола, жук-сонечко, коник-стрибунець/: особливостями зовнішнього вигляду, будови, способу поведінки, живлення, користь. Викликати інтерес до природного довкілля. Виховувати бережне ставлення до об’єктів живої природи.
ПОРАДНИК ДЛЯ БАТЬКІВ: "Вправи для зняття напруження".
"Ледачий кіт":
"Лимон":
"Квітка та свічка":
тема: В нас надворі гарні квіти. /праця в природі/.
мета: Викликати у дітей бажання посильно допомагати дорослим у догляді за квітами. Виховувати у дітей працьовитість.
СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ ОНЛАЙН-ЗАНЯТТЯ
тема: Сам удома.
мета: Перевірити у дітей навички безпечного користування предметами та, за відсутністю дорослих, уникання небезпечних ситуацій. Виховувати дбайливе ставлення до свого життя.
МУЗИКА
тема: Слухання пісні "Вишиваночка".
ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Читання вірша П. Воронька "Чапля зшила черевички".
мета: Вчити дітей уважно слухати та розуміти зміст віршованого твору; відповідати на запитання за змістом. Виховувати інтерес до художнього слова.
ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ "ДИВОСВІТ"
тема: Спостереження "Сонячні кульбабки".
ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ
тема: Пожежники рятують від вогню.
мета: Вчити дітей малювати нетрадиційним способом. Сприяти розвитку творчих здібностей. Викликати інтерес до малювання. Виховувати обачність.
ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Слухання казки Т. Коломієць "Козенята і вогонь".
ПРЕДМЕТНИЙ СВІТ
Дидактична гра "Машини спеціального призначення".
Мета: Закріпити
знання дітей про машини спецпризначення, номера екстрених служб.
"Здорова дитина - щаслива родина".
тема: Дбаю про здоров'я.
мета: Закріпити уявлення дітей про здоровий спосіб життя, вплив на стан здоров’я природних чинників. Викликати у дітей бажання дотримуватися здорового способу життя.
15 травня - Міжнародний день сім'ї.
Сьогодні, 15 травня, святкується Міжнародний день сім'ї. Свято було започатковано ООН у 1993 році для вшанування та підтримки родинних цінностей, а також для пропагування здорових та гармонійних стосунків між батьками та дітьми, чоловіком та дружиною й іншими членами родини.
Сім'я - це найдорожче, що є в житті!
Сім'я - це наш опора, наша підтримка в житті. Вона дає нам відчуття безпеки та спокою.
День сім'ї - хороший привід зустрітися з рідними, а якщо немає такої можливості, то зателефонувати їм і сказати кілька теплих слів, подякувати за все світле і хороше, що вони подарували нам.
КОНСУЛЬТАЦІЯ: "ВИКОРИСТАННЯ ФОЛЬКЛОРУ У РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ МОЛОДШИХ ДОШКІЛЬНЯТ".
Фольклор - це колективна художня творчість народу. Поетична народна творчість століттями вбирала в себе життєвий досвід, мудрість та передавала їх молодшим поколінням. Фольклорні твори: колискові пісні, забавлянки, казки, прислів'я та приказки, безкінечні пісеньки тощо.
Приспівки, забавлянки, маленькі народні пісеньки діти чують з самого раннього віку. Дорослі використовують їх, щоб заспокоїти дитину, розвеселити, просто поговорити. Такі процеси як одягання, прийом їжі тощо, вимагають супроводу словом.
Твори усної народної творчості, особливо малі форми, впливають на розвиток мовлення дітей:
· збагачуючи словник,
· розвиваючи артикуляційний апарат,
· фонематичний слух,
· даючи зразки для складання розповідей.
Ознайомлюючи дітей з різними фольклорними жанрами, ми збагачуємо мовлення дітей жвавістю, образністю, стислістю і влучністю виразів, сприяючи вихованню дітей на народній мудрості.
Забавлянки, заклички і лічилки прикрашають і збагачують мове дитини, розширюють словниковий запас, розвивають уяву.Скоромовка та чистомовки - важко сказана фраза (або декілька фраз) з часто зустрічаються однаковими звуками. Вони лаконічні й чіткі за формою, глибокі і ритмічні. З їх допомогою діти навчаються чистій вимові.
Казка це фантастичний, вигаданий розповідь, про те чого не буває.
Народні казки розкривають перед дітьми влучність і виразність мови, показують, як багата рідна мова гумором, живими і образними виразами.
14 травня - День матері.
Мама — найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас першим словам, крокам та іншим навичкам.
Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти завжди приходять за добрим словом, порадою та допомогою.
У світі створили особливе свято для вшанування мами — День матері. В Україні його традиційно святкують в другу неділю травня.
2023 року ця важлива дата припадає на 14 травня. Запроваджене воно було указом президента України від 10 травня 1999 року.
В День матері діти показують найріднішим людям свою повагу і любов. На її честь пишуть вірші, складають пісні, дарують подарунки і несуть букети свіжих квітів.
тема: Одяг гарно я складаю. /самообслуговування/.
мета: Продовжувати
формувати у дітей навички самообслуговування. Виховувати у дітей самостійність.
ПРЕДМЕТИЙ СВІТ
Дидактична гра "Одягни українку та українця".
/український національний одяг/.
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК ОНЛАЙН-ЗАНЯТТЯ
тема: Маму свою я дуже люблю!
мета: Формувати вміння дітей складати коротку розповідь за темою; узгоджувати іменники з прикметниками. Вчити дітей добирати прикметники; дієслова. Розвивати у дошкільнят зв’язне мовлення, мовне дихання, фонематичний слух.
СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ
тема: Вишиванка - наш оберіг!
мета: Ознайомити дітей із вишиванкою – частиною українського національного одягу; народним оберегом. Виховувати інтерес до українських традицій, до спадщини нашого народу.
ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК
тема: Лічба предметів. Порівняння груп предметів. Геометричні фігури.
мета: Вправляти дітей у лічбі предметів; встановленні рівності і нерівності груп предметів шляхом порівняння. Закріпити знання геометричних фігур. Розвивати пам’ять, увагу, мислення. Викликати у дітей інтерес до розумової діяльності.
8 травня - День пам'яті та примирення
8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.
У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата - День Перемоги над Росією. А сьогодні згадаємо про закінчення Другої світової війни.
Друга світова війна тривала з 1939 по 1945 рік. 7 травня 1945 року командування Третього Рейху підписало акт про капітуляцію Німеччини у Франції. Наступного дня 8 травня його ратифікували в Берліні. Потім вночі 8 травня на вимогу Сталіна був підписаний ще один "Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини" - за московським часом це сталося 9 травня.
8 травня в більшості країн Європи відзначається як День Перемоги. В СРСР свято відзначали 9 травня через різницю часових поясів. Україна також довгий час святкувала День Перемоги 9 травня. Однак у 2015 році Верховна Рада України встановила День пам'яті і примирення і День Перемоги над нацизмом 8 травня. Символом дня став червоний мак, який уособлює кривавий слід від кулі.
З Днем пам'яті та примирення. Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди і благополуччя кожній родині! Нехай швидше настане мир в Україні!
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Квіти у віночок я вплітаю...
мета: Ознайомити дітей з українським віночком; квітами, які вплітають у нього. Викликати інтерес до природного довкілля. Виховувати бережне ставлення до народних оберегів.
РЕКОМЕНДАЦІЇ: "РОЗМАЛЬОВКА ДЛЯ ДИТИНИ".
Для того, щоб зайняти дітей різного віку, є безліч різниїх способів. Один з них - це ігри-розмальовки. Що ігри-розмальовки дають дітям? Розфарбовування допомагає:
1. Розвинути у дитини почуття смаку шляхом поєднання і підбору різних кольорів.
2. Спосіб самовираження.
3. Отримання перших навичок у малюванні шляхом запам'ятовування форм і контурів; з чого складаються обрані предмети та як малюються.
4. Чудовий спосіб виховувати у дитині посидючість, охайність при виконанні завдань.
5. Розмальовки сприяють розвитку у дитини фантазії, уваги, уяви.
6. Розмальовки допоможуть заспокоїти дитину, зняти нервову напругу; відволікти увагу від стресової ситуації.
7. Розмальовки для дошкільнят допоможуть в ігровій формі підготувати дитину до перших завдань, занять.
тема: Книги почитали - потім гарно поскладали.
/господарсько-побутова праця/.
мета: Перевірити рівень сформованості у дітей трудових навичок під час прибирання книг для зберігання. Виховувати у дітей самостійність, працьовитість.
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК ОНЛАЙН-ЗАНЯТТЯ
тема: Природа - чарівниця. /підсумкове/.
мета: Перевірити вміння дітей узгоджувати іменники з прикметниками. Перевірити вміння дітей добирати слова-ознаки; дієслова. Розвивати у дошкільнят зв’язне мовлення (діалогічне й монологічне), мовне дихання, фонематичний слух.
ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Читання оповідання В. Сухомлинського «Як бджілка знаходить квітку конвалії».
ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ "ДИВОСВІТ"
тема: "Не зривайте первоцвіти,
Помилуйтеся на квіти!" /милування природою/.
Мета: Викликати у
малят захоплення красою природного
довкілля. Виховувати дбайливе ставлення до природи.
ПРЕДМЕТНИЙ СВІТ
тема: Світ корисних речей.
мета: Перевірити знання дітей про предмети побуту та домашнього вжитку. Виховувати зацікавленість предметним світом, бережливе ставлення до речей.
МУЗИКА
тема: Музично-ритмічна гра "Краплинки".
мета: Розвивати у дітей вміння виконувати музично-ритмічні рухи. Розвивати музичний слух, музичний смак, увагу. Викликати у малят позитивний емоційний настрій.
ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК
тема: Казкова подорож. /підсумкове/.
мета: Перевірити знання дітей про геометричні фігури /круг, квадрат, куля, куб/; вміння дітей орієнтуватися в просторі; порівнювати предмети за величиною. Перевірити вміння дітей лічити предмети в межах 3. Розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення. Викликати інтерес до розумової діяльності.
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Прогулянка до весняного лісу.
мета: Перевірити знання дітей про тварин та рослин нашої місцевості. Викликати інтерес до природного довкілля. Формувати основи природо-доцільної поведінки.