середа, 7 грудня 2022 р.

Для Вас, батьки

 7 грудня - Всесвітній день української хустки.

Мета цього дня - об'єднати жінок різних професій, соціального статусу, національностей та віку для збереження красивих українських традицій.

Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.7 грудня в Україні відзначається "молоде" свято - Всесвітній день української хустки. Свято з'явилося зовсім недавно, а саме в 2019-му році, завдяки активісткам з Вінниці, які вирішили вшанувати традиційний головний убір українського костюма. І не тільки костюма. Українську хустку носили і в якості традиційного головного оздоблення і в повсякденному житті. Хустка відмінно справляється зі своїми завданнями: гріти і прикрашати.

Хустка - це не просто головний убір або прикраса.     Хустка - це оберіг, символ багатьох українських традицій, а також витвір мистецтва і народної майстерності.    Хустка також ставала певним індикатором для соціального статусу, сезону, а також життєвої події.

У стародавні часи жінки мали хустки, як то кажуть, на всі випадки життя: були святкові хустки, в яких йшли до церкви, і були звичайні, в яких працювали в полі або по господарству. 

Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Вона також свідчила і про рівень достатку родини, адже заможні жінки покривали голову хустками із дорогих тканин, бідні — із дешевших.