вівторок, 16 січня 2024 р.

Граючись, навчаємось

 УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ

тема: Правила безпечної поведінки взимку.

Граючись, навчаємось

 ПОШУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

тема: Лід. Властивості льоду.

мета: Продовжувати ознайомлювати дітей із твердим станом води - льодом за допомогою дослідів з ним (на дотик, за кольором, на танення льоду за різних умов). Розвивати мислення, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки. Виховувати у малят інтерес до неживої природи.  

Граючись, навчаємось

 ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ

тема: Вивчення вірша М. Познанської "Про нашу Україну".

мета: Вчити дітей уважно слухати та розуміти зміст вірша, відтворювати його за допомогою мнемотехніки. Розвивати у дошкільнят увагу, пам'ять. Виховувати у дітей любов до нашої країни. Викликати інтерес до художнього слова.

понеділок, 15 січня 2024 р.

Музична скринька

 МУЗИКА

тема: Музична дидактична гра "Хто скрипить сніжком у лісі?"

Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: Зимуючі птахи.

мета: Розширити знання дітей про життя птахів взимку /синичок, горобців, дятлів/. Розвивати спостережливість. Виховувати бажання піклуватись про зимуючих птахів, допомагати їм.

Фантазуємо, творимо

 ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ

тема: Декоративна тарілочка.

мета: Вчити дітей декорувати тарілочку нетрадиційним способом. Вдосконалювати прийоми декоративного малювання /мазки, крапки/. Розвивати у дітей естетичне сприймання, чуття ритму, окомір. Виховувати самотійність та акуратність під час виконання роботи.


пʼятниця, 12 січня 2024 р.

З фізкультурою ми дружим

 ФІЗКУЛЬТУРА

Руханка "Сніговичок".

Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: Спостереження за снігом.

мета: Продовжувати формувати у дітей уявлення про сніг; про те, як він утворюється;  про його властивості, користь. Розвивати у дітей уважність. Виховувати спостережливість.

Граючись, навчаємось

 ЛІТЕРАТУРНА РОЗВАГА

Вікторина "У казки на гостинах".

мета: Розвивати у дітей увагу, уяву, пам'ять, логічне мислення. Виховувати у малят інтерес до творів усної народної творчості.

четвер, 11 січня 2024 р.

Для вас, батьки

 КОНСУЛЬТАЦІЯ: "КАЗКА В ЖИТТІ ДИТИНИ".

Казки допомагають дитині усвідомлювати свій життєвий досвід і переживання, створювати власний світ. Слухаючи казки, малюк отримує рідкісну можливість стати сильним, хитрим і спритним, добрим і великодушним, сміливим і мужнім. Тобто знайти своє місце в реальному світі. Навіть страшні й сумні казки та оповідання потрібні. Адже і страх, і печаль – це нормальні людські почуття, яких не потрібно уникати. Але важливо вибирати перевірені часом твори.

Дошкільний вік є найбільш важливим періодом формування моральних і загальнолюдських цінностей. Одним з ефективних засобів розвитку доброзичливих взаємин у дітей дошкільного віку є казка. У чарівний світ казок дитина потрапляє в самому ранньому віці. Слухаючи їх, малюк, немов по сходах, йде по життю і залишається з нею назавжди. З дитячої казки починається його знайомство зі світом літератури, з миром людських взаємин і з навколишнім світом в цілому. Казка є таким же необхідним етапом розвитку дитини, як і гра.

 Казка активно впливає на почуття і розум дитини, розвиває його сприйнятливість і емоційність.

У казці ніхто не вчить дитину «жити правильно». Дитина вчитися розуміти вчинки героїв казки, події казкового сюжету природно і послідовно випливають одне з іншого. Діти прагнуть скористатися позитивним прикладом свого героя. Казка допомагає виробити те чи інше ставлення до навколишньої дійсності, до вчинків людей, викликає прагнення наслідувати хорошому казковому герою і противитися поганому поводженню казкових героїв, тим самим закласти в душі і свідомості дитини певні моральні установки. Діти і казка нероздільні, вони створені одне для одного і тому знайомство з казками допомагає у вирішенні морального виховання дітей дошкільного віку.

    Казки є важливим виховним засобом, протягом століть виробленим і перевіреним народом. Життя, народна практика виховання переконливо довели педагогічну цінність казок. Діти і казка - нероздільні, вони створені одне для одного і тому, знайомство з казками свого народу має обов'язково входити в курс освіти і виховання кожної дитини.

     Народні казки містять своєрідну програму морального виховання. Поряд з приказками та прислів'ями народні казки є найважливішим засобом морального виховання дітей. Формуючи у дітей перші моральні уявлення, вихователь прагнути прищепити дітям почуття прекрасного, адже, поняття етики та естетики в педагогічному процесі тісно взаємопов'язані.

 Дійсно, не можна навчити дитину правди, добра, без формування у неї понять «гарне» і «негарне», «справжнє» і «хибне», не можна навчити її прагнути до захисту правди, добра, чи не сформувавши в нього емоційний протест проти зла і брехні , вміння цінувати прекрасне й добре в природі і людях. 

  Одним з головних засобів морального виховання є книга. Книга казок - це перший «підручник життя» людини. Казка є невід'ємним елементом у вихованні дітей. Вона доступною мовою вчить дітей життя, розповідає про добро і зло. Діти легше розуміють казку, ніж прісну дорослу мову. Тому якщо дорослі хочуть допомогти пояснити щось дитині, підтримати його, доведеться зга дати мову дитинства - казку. Читаючи і розповідаючи казки, дорослі розвивають внутрішній світ дитини. Діти, яким з раннього дитинства читалися казки, швидше починають говорити, правильно висловлювати свої думки. Дитячі казки розширюють словниковий запас малюка, допомагають правильно будувати діалог, розвивають зв'язну логічну мова. Не менш важливо зробити мову дитини емоційною, красивою. Формується вміння ставити запитання. Велике значення треба приділити конструювання слів, пропозицій, словосполучень. Дуже важливий зв'язок між мовною та розумовою діяльністю дітей. Казка допомагає формувати основи поведінки і спілкування.  

Для читання казок важливо вибрати «правильний» час, коли дитина буде спокійною і в доброму гуморі. Можна робити це перед сном, коли є час обговорити казку. Читати потрібно з задоволенням і не відволікатися, це принесе більше користі і позитивних емоцій. Казки розширюють пізнання дітей. Роль дитячих казок у вихованні дітей не може бути не помічена. Дитина, уявивши образи, вчиться розуміти внутрішній світ героїв, співпереживати їм і вірити в силу добра. Роль дитячих казок не обмежується тільки приємним проведенням часу. Після прочитання казки важливо поговорити з дитиною використовуючи питання: Чи сподобалася тобі казка? Що сподобалося найбільше? Хто головний герой? Хто з героїв сподобався? Як вчинив головний герой? А як би ти вчинив на його місці? Пояснити дитині, як чинити не можна і як можна, закріплювати бажання слідувати позитивний приклад героїв казки.

Казка є одним з найдоступніших засобів, для повноцінного розвитку дитини. Не потрібно применшувати роль дитячих казок у вихованні дітей. Отже, правильно підібрати казки з віковими особливостями дітей, можна позитивно впливати на емоційний стан дитини. Схвалення позитивних вчинків казкових героїв і несхвалення негативних дозволяє малюкам не тільки зрозуміти але і застосовувати в реальному житті поняття про те, як можна чинити, а як не можна.

Фантазуємо, творимо

 ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ

тема: Як Лисиця для Журавлика посуд прикрашала.

мета: Вчити дітей оздоблювати площинне зображення посуду, використовуючи нетрадиційні техніки малювання. Розвивати фантазію, творчі здібності. Виховувати у малят інтерес до образотворчої діяльності.

Граючись, навчаємось

 ПРЕДМЕТНИЙ СВІТ

тема: Казковий дивограй.

мета: Закріплювати  вміння дітей впізнавати казку за "казковим" предметом, сюжетом. Розвивати пам’ять, увагу, мислення. Викликати у дітей інтерес до світу казок.

вівторок, 9 січня 2024 р.

Граючись, навчаємось

 ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК

тема: "Святковий калейдоскоп".

мета: Вправляти дітей у кількісній лічбі в межах 4; вправляти у порівнянні груп предметів. Продовжувати вчити дітей орієнтуватись в просторі. Розвивати у дітей  увагу, швидкість реакції, пам’ять, логічне мислення. Виховувати самостійність під час виконання роботи. 

Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: Розповідь-спостереження: "Сорока".

понеділок, 8 січня 2024 р.

Для вас, батьки

 КОНСУЛЬТАЦІЯ: "ВАЖЛИВІ ОСОБЛИВОСТІ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ".

Одне з найважливіших завдань батьків полягає в тому, щоб виробити в дитини звичку до здорового способу життя. Зокрема, забезпечивши їй збалансоване харчування з використанням продуктів усіх основних груп – овочів і фруктів, зернових, молока й молочних продуктів, а також м'яса, риби й альтернативних їм рослинних білків; забезпечивши триразове харчування й від одного до трьох перекусів на день (уранці, вдень і, можливо, перед сном). Здорові перекуси не менш важливі, ніж основний прийом їжі.     Найкориснішими для дітей є свіжі фрукти й овочі, цільнозернові й молочні продукти, м'ясо і, звичайно, страви домашньої кухні.

Цукор і цукрозамінники

·         Намагайтесь годувати дитину продуктами, які не містять доданий цукор або цукрозамінники. Обмежте споживання рафінованого цукру (сахарози, фруктози, білого цукру), меду, сиропів і коричневого цукру. Усі ці продукти містять майже однакову кількість калорій і викликають карієс.

·         У наш час цукрозамінники (аспартам та інші) містяться в багатьох продуктах, які пройшли технологічну обробку. І хоча вони не викликають у дитини раннього карієсу, вони не мають ніякої поживної цінності, тому варто обмежувати їх кількість у харчуванні вашої дитини. Усі ці підсолоджувачі значно солодші за цукор і можуть призвести до звички споживати лише солодкі продукти, тим самим відвернувши вашу дитину від споживання корисних фруктів та овочів. До того ж існують дослідження, які свідчать про те, що синтетичні цукрозамінники накопичуються в базальних гангліях головного мозку і з роками можуть призвести до хвороби Альцгеймера й недоумства.

​Сік і вода

·         Замість фруктового соку пропонуйте дітям фрукти, вони збагатять їх раціон харчування необхідною кількістю клітковини.

·         Діти повинні споживати овочі та фрукти частіше, ніж фруктовий сік. Для вгамування спраги їм необхідно пити воду, особливо між прийомами їжі й перекусами. Обмежте споживання соку до норми 120 мл 100% несолодкого соку один раз на день.

·         Іноді діти випивають занадто багато рідини під час їжі, що призводить до швидкого почуття насичення, але не сприяє травленню.

Жири

·         Корисні жири містять незамінні жирні кислоти, такі як омега-3 й омега-6, які організм не може самостійно синтезувати й повинен отримувати з раціону харчування. Корисні жири містяться в більшості рослинних олій – оливковій, олії виноградних кісточок, в бавовняній і кунжутній олії, лляній, гірчичній, олії волоського горіха та ін.

·         Слід уникати трансжирів, що містяться в маргарині, спредах, дешевих кондитерських виробах, майонезі та фастфуді, оскільки вони підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Обмежте споживання дитиною вершкового масла й сала, а також таких продуктів, як сосиски, сардельки та м'ясні делікатеси, в яких також присутній високий вміст жиру, натрію (солі) й нітратів.

·         Уважно читайте етикетки, щоб уникнути споживання дитиною транс- і насичених жирів.

Що робити, якщо дитина вибаглива до їжі?

·         Якщо ви вважаєте, що дитина їсть мало або недостатньо, не варто перейматись із цього приводу. Якщо її вага й антропометричні показники знаходяться в межах норми, вона, швидше за все, отримує достатню кількість необхідних корисних речовин і вітамінів. Систематично відвідуйте дитячого лікаря, який буде контролювати зростання дитини й повідомить вам, якщо з'являться якісь проблеми.

·         Дитячі апетити змінюються з кожним днем або навіть від одного прийому їжі до наступного. З огляду на їх маленький розмір шлунка, діти повинні споживати невелику кількість їжі за один прийом. При цьому діти інтуїтивно відчувають, скільки їжі їм потрібно, і споживають рівно ту кількість, якої потребує їх організм.

Музична скринька

 МУЗИКА

тема: Слухання пісні "Сніговичок".

Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: Спостереження за горобиною.

пʼятниця, 5 січня 2024 р.

Для вас, батьки

 КОНСУЛЬТАЦІЯ: "ЯК МАЛЮВАННЯ ДОПОМАГАЄ ДІТЯМ БОРОТИСЯ ЗІ СТРЕСОМ".








Граючись, навчаємось

 ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ

тема: Таємниця льоду.

мета: Розширювати знання дітей про лід, його властивості /твердий, прозорий, гладенький, крихкий/. Розвивати допитливість, увагу. Виховувати у дітей інтерес до дослідницької діяльності.

Граючись, навчаємось

 УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ

тема: Обережно: ожеледиця!

мета: Вчити дітей дотримуватись правил безпечної поведінки на вулиці під час ожеледиці. Виховувати обережність, уважність.

вівторок, 2 січня 2024 р.