вівторок, 28 лютого 2023 р.
Граючись, навчаємось
ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК
Дидактичні ігри:
- "Знайди відмінність", - "Хто зник?".
Граючись, навчаємось
ВАЛЕОЛОГІЯ
тема: Що потрібно для здоров'я.
* Продовжуємо навчати дітей піклуватися про своє здоров’я. Викликаємо у малят бажання дотримуватися здорового способу життя.
понеділок, 27 лютого 2023 р.
Граючись, навчаємось
Фантазуємо, творимо
ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ
тема: Не сумуй, Сніговичок! /нетрадиційне малювання/.
Граючись, навчаємось
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Зимові місяці.
* Закріплюємо у дітей знання про зиму; розширюємо знання про зимові місяці. Викликаємо у малят інтерес до природи.
пʼятниця, 24 лютого 2023 р.
Маленькі працелюбчики
тема: Пташенята, поспішіть
І до годівниць скоріш летіть. /праця в природі/.
Пам'ятаєте, що птахів не можна годувати:
- чорним хлібом, сухарями - там багато солі та дріжджів /може викликати розлади шлунку у птахів/;
- солоною, кислою, пряною, гострою їжею; - смаженою їжею;
- цитрусовими та бананами;
- пшоном / очищеним просом/.
З фізкультурою ми дружим
ФІЗКУЛЬТУРА
тема: Стрибки на двох ногах у плоский обруч.
* Вчимо дітей стрибати на двох ногах у плоский обруч. Розвиваємо координацію рухів, увагу.
Граючись. навчаємось
ПРЕДМЕТНИЙ СВІТ
тема: Подорож в Країну речей.
* Уточнюємо знання дітей про одяг. Підтримуємо прагнення тримати особисті речі в порядку.
четвер, 23 лютого 2023 р.
Дивосвіт навколо нас!
ГУРТОК ЕСТЕТИКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ "ДИВОСВІТ"
тема: "Таємниці сніжинок". /чарівні долоньки/.
* Сприяємо розвитку творчих здібностей у малят. Викликаємо у дітей інтерес до процесу творення сніжинки та результату роботи.
-- Якого кольору зима? Звичайно білого..
.-- Чому? Це таємниці сніжинок...
Граючись, навчаємось
ЛІТЕРАТУРНЕ ОБРАЗОТВОРЕННЯ
тема: Розповідання української народної казки
"Солом'яний бичок".
Граючись, навчаємось
ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ /СОЦІАЛЬНИЙ СВІТ, ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ/
тема: Україна - це наша Батьківщина.
* Розширюємо знання дітей про нашу Батьківщину. Спонукаємо малят до створення українського прапора - державного символу України. Виховуємо у дітей любов до нашої країни.
середа, 22 лютого 2023 р.
Фантазуємо, творимо
САМОСТІЙНА ХУДОЖНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ
тема: Зимові веселинки.
* Спонукаємо дітей до елементарних творчих проявів передачі зими, зимових розваг. Сприяємо створенню позитивного емоційного настрою у дітей.
Граючись, навчаємось
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
тема: Витівки зими. /підсумкове/.
* Перевіряємо вміння дітей будувати прості речення; узгоджувати іменники з прикметниками. Перевіряємо вміння дітей добирати слова-ознаки; дієслова. Розвиваємо у дошкільнят зв’язне мовлення, мовний апарат, мовне дихання.
Граючись, навчаємось
КОМУНІКАТИВНИЙ РОЗВИТОК
тема: За що я люблю зиму?
* Викликати у малят бажання розповідати про улюблені зимові ігри та забави.
вівторок, 21 лютого 2023 р.
Музична скринька
МУЗИКА
Музично-ритмічна вправа "Два півники".
/на мелодію української народної пісні/.
*Сприяємо розвитку у дітей музичного слуху. Викликаємо інтерес до музичної діяльності.
Граючись, навчаємось
ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИЙ РОЗВИТОК
тема: Цікавинки від Сніговичка. /підсумкове/
* Перевіряємо знання дітей про геометричні фігури: кулю, круг, квадрат. Перевіряємо вміння орієнтуватися в просторі, оперуючи поняттями: "вліво-вправо", "вгорі-внизу", "високо-низько", "над", "під". Сприяємо розвитку у дітей уваги, пам'яті, мислення. Викликаємо інтерес до математики.
понеділок, 20 лютого 2023 р.
Для вас, батьки
20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років.
Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.
Захищаючи Україну зараз, ми пам'ятаємо, що наша міцність і сила духу базуються на міцності й силі багатьох українців, які не здавалися, які мріяли та діяли заради того, щоб Україна жила.
Граючись, навчаємось
УРОКИ ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ
тема: Правила поведінки за столом.
* Навчаємо дітей дотримуватися правил культурної поведінки під час вживання їжі.
Фантазуємо, творимо
ВІЛЬНЕ МАЛЮВАННЯ
тема: Зима - чарівниця!
Для роботи знадобиться:
Граючись, навчаємось
ДИТИНА У СВІТІ ПРИРОДИ
тема: Зимонька чарівна, дякуємо тобі! /підсумкове/
* Закріплюємо з дітками знання про пору року - зима, про явища , які відбуваються в природному довкіллі взимку. Сприяємо розвитку у дітей пам'яті, мислення.
четвер, 16 лютого 2023 р.
Для вас, батьки
16 лютого - День Єднання
Вперше був запроваджений в Україні у 2022 році --
відповідно до указу президента Володимира Зеленського на тлі ескалації напруги на російсько-українському кордоні.
У всіх містах України День єднання відзначатиметься підняттям та розгортанням державних прапорів, виконанням гімну, вишиванками на роботі, спеціальними заходами в садочках, школах та тематичними марафонами на українських телеканалах.
Українці відзначають цей день по всій країні, демонструючи національні прапори та створюючи «живі ланцюги» єднання.
Долучаймося до заходу! Підтримаймо країну в такий нелегкий час!
Ми єдині - в єдності наша сила і наша перемога!
четвер, 2 лютого 2023 р.
середа, 1 лютого 2023 р.
Маленькі працелюбчики
тема: ГОРОД НА ПІДВІКОННІ. /праця в природі/.
Вітаміни потрібні людському організму і взимку, і влітку. Міні-город на підвіконні взимку допоможе заповнити нестачу вітамінів для всієї родини. Більш того, красиво оформлені зелені горщики або лотки стануть прикрасою.
А ДЛЯ ДІТЕЙ ТАКИЙ ГОРОД НА ПІДВІКОННІ:
* Дасть можливість розширити уявлення про рослини /цибулю, петрушку, кріп, квасолю, кукурудзу тощо/; про умови, які необхідні для їх росту та розвитку.
* Посприяє розвитку допитливості та спостережливості у дітей. Викличе радість та захоплення вирощуваними рослинами, а особливо - результатом своєї праці.
Дивосвіт навколо нас!
тема: Розповідь-спостереження:
"Червоні кетяги калини - народний символ України!"
* Знайомимо дітей з калиною - одним із символів України.
Виховуємо у малят шанобливе ставлення до рослинних оберегів українського народу.
Для Вас, батьки
ПОРАДИ БАТЬКАМ
ЩОДО ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ
v Говоріть з дітьми про Батьківщину. Цінність сімейних бесід і розмов в тому, що відбуваються вони у безпосередній і довірливій атмосфері. Розумне і влучне слово батька або матері, дідуся чи бабусі про Батьківщину глибоко входить у свідомість та серце малюків. Способи вирішення виховних завдань у родині дуже різноманітні, це: батьківський авторитет, домашній побут, духовний і моральний клімат родини, праця, навчання, звичаї та традиції.
v Відзначайте загальнонаціональне свято - День Незалежності України. Доцільно започаткувати сімейну традицію щорічного святкування Дня Незалежності України. Це сприятиме формуванню патріотичних почуттів у підростаючого покоління.
v Виховуйте шанобливе ставлення до національних символів і святинь народу. Саме в родинному середовищі дитина вперше дізнається про народні символи: батьківську хату, вишитий рушник, сорочку, материнську пісню, вербу і калину, хрещатий барвінок, писанку і лелеку, хліб на столі... Всі вони - наші давні обереги. Родина плекає любов і повагу до них. Батьки також мають формувати у своїх дітей шанобливе ставлення до державних символів: Гімну, Прапора, Герба України.
v Залучайте дітей до сімейних традицій, звичаїв, обрядів, свят. Це - важливі засоби зміцнення родинних зв'язків та національно-патріотичної свідомості різних поколінь. Родинні традиції є своєрідним засобом захищеності кожного члена родини, позитивного сприймання світу, створення неповторних дитячих спогадів, власного самоствердження у суспільстві.
v Залучайте дітей до творів української літератури і мистецтва. Після прочитання патріотичної літератури, розгляду ілюстрацій, репродукцій, фільмів, прослуховування музики і пісень, перегляду танців і вистав патріотичної тематики діти ніколи не залишаться байдужими, а обов'язково переймуться долею героїчних людей.
v Подорожуйте з дітьми Батьківщиною. Подорожуючи дорогами нашої Батьківщини, батьки і діти безпосередньо знайомляться з рідним краєм, культурою, його минулим і сьогоденням.
v Говоріть про патріотичні справи батьків, розмірковуйте над минулим своєї Батьківщини.
v Будьте готові відповісти на запитання, навести приклади й докази, щоб переконати дітей в істинності або хибності їхніх суджень. Дошкільний вік - це вік «чомусиків», у яких десятки найнесподіваніших і найрізноманітніших запитань. Важливо, щоб у родині усвідомлювали позитивний і негативний впливи літератури, мистецтва, засобів інформації на патріотичне виховання дітей.
v Розширюйте коло спілкування дитини з дорослими й однолітками, представниками інших національностей. Розширюйте коло спілкування, обмінюйтеся досвідом із представниками інших сімей і родин, пізнавайте їхню духовну спадщину та поширюйте свою. Дитина має на практиці реального спілкування знаходити спільне та відмінне між собою та іншими людьми. Спілкування дітей і дорослих із представниками інших національностей, національних традицій, релігійних переконань, політичних поглядів, укладів життя та культури розвиватиме вміння поводитися природно, тактовно та гідно.
v Будьте взірцем для наслідування, відповідальними й обережними у своїх діях. Щоб виховати патріотичні почуття у дітей, потрібно самим ними володіти. Виховання прикладом передбачає створення взірця для наслідування. Діти копіюють усе підряд: і позитивне, і негативне. Чесність, правдивість, працьо-витість, щедрість, скромність, совісність, розсудливість - усе це позитивні взірці для наслідування. Завдання батьків - показувати позитивний приклад, з якого дитина могла б переймати найкращі риси, що забезпечить неперервність традицій від покоління до покоління.